Nejlepší Wacom Grafické tablety alternativy - XP-Pen se dočká 3 vánoční verze dárky pro fotografa a grafiků 2018
by perotablety
 perotablety
Dec 11, 2018 | 1561 views | 0 0 comments | 75 75 recommendations | email to a friend | print | permalink

Listí na ulicích ubývá pomaleji než listy v kalendáři, což bývá neklamnou známkou blížících se vánočních svátků.Štědrý den se nezadržitelně blíží, a tak je nejvyšší čas pořídit dárky pro své příbuzné a přátele.

Vánoce se blíží nezadržitelným tempem, XP-Pen se dočká 3 Grafické tablety vánoční verze ( Star G640S / DECO 02 / Artist 12) pro fotografa / grafiků . Tipy na zajímavé příslušenství, které potěší každého fotografa / grafiků / animátorů. Pokud si tedy marně lámete hlavu s vánočním dárkem pro někoho, koho baví fotografování / kreslení , je tento výběr právě pro vás.

Grafické tablety jsou určeny všem grafikům, fotografům malířům, návrhářům, apod., kteří chtějí přenést přesnost kresby tužkou do digitálního světa. Dávají nám nový rozměr, citlivost, jako bychom kreslili skutečnou tužkou – jemmné detaily, které jdou udělat myší jen opravdu stěží.

Co je grafický tablet a k čemu slouží?

Grafický tablet je pomůcka, kterou používají hlavně profesionálové ve svém oboru. Jedná se především o grafiky, fotografy a ty, kteří chtějí vplout do grafického světa a usnadnit si tak práci s grafickými programy. Jedná se o moderní zařízení s mnoha funkcemi. Tento moderní praktický pomocník se ovládá pomocí dotykového pera.

Plně nahrazuje myš, kterou máte běžně připojenou k počítači, avšak má mnoho dalších užitečných funkcí a proto jej používají i někteří fotografové při retušování snímků, grafici nebo návrháři technických výkresů. Každý tablet se skládá z vlastního tabletu a pera, který se též nazývá stylus.

Části grafických tabletů

Grafický tablet se skládá ze dvou částí - z vlastního tabletu a z pera neboli stylusu.

Grafický tablet

Grafický tablet představuje z největší části tzv. aktivní oblast, na kterou se kreslí perem. Další část využívají různá tlačítka a ovládací prvky lišící se dle výrobce a konkrétního modelu. Jednotlivá tlačítka tabletu je možné naprogramovat. Pomocí tlačítek je možné například vybírat nástroj grafického či fotografického programu.

Tablet se k počítači připojuje prostřednictví USB. Toto USB slouží zároveň i jako nabíječka. Některé dražší modely mají i internetové připojení Wifi. Díky tomuto připojení budete moci počítač s tabletem i bezdrátově.

Pero neboli stylus

Pero neboli stylus slouží ke kreslení. Jedná se o takzvané pasivní zařízení, které nepotřebuje baterie. Hrot pera často podléhá opotřebení, proto je vyměnitelný. Hrot je vyrobený z plastového materiálu. Pro konkrétní stylus může být k dispozici několik druhů hrotů. Ty se ale liší odlišnými mechanickými vlastnostmi, které při kreslení a psaní kladou různý odpor.

Na tomto peru bývá i několik tlačítek. Jedno z tlačítek se pak zpravidla používá pro pravý klik. Další může být například pro vrácení poslední operace, apod. U některých modelů bývá součástí pera i guma.

Vhodná velikost grafického tabletu

Malé grafické tablety jsou vhodné pro fotografy a zcela jim dostačují. Tablety střední a velké se hodí spíše kreslířům nebo grafikům, kteří upřednostňují větší kreslící plochu.

Rozlišení displeje grafického tabletu

Co se týče rozlišení displeje, jsou k dispozici nejčastěji tato rozlišení:

1 920 x 1 080 px - Full HD .

2 560 x 1 440 px - QHD .

3 840 x 2 160 px - 4K UHD .

Citlivost na tlak

Pomocí tlaku můžete v jakémkoliv grafickém editoru ovládat například velikost štětce, krytí, tvrdost, ale i ostatní parametry, které jsou důležité pro kreslení a vytváření grafických návrhů.

Co se týče náklonu pera, dokáže grafický tablet rozpoznat, jak moc je pero nakloněno a jakým směrem. Tuto funkci ocení především digitální výtvarníci.

Výhody grafického tabletu

Grafický tablet vám dokáže vytvořit jemnější a přirozenější výsledky kreslení či úprav v jakémkoliv grafickém editoru. Toto zařízení je ideálním pomocníkem pro jednoduché i složitější grafické práce. Jeho ovládání je mnohem přesnější než myš.

Toto zařízení také disponuje absolutním polohováním. To se od klasického relativní liší tím, že chcete-li umístit kurzor na určité místo na obrazovce, musíte na něj myší najet. U absolutního polohování můžete kliknout na konkrétní bod, na který potřebuje najet.

Toto počítačové příslušenství usnadní práci nejen nadšencům pro počítačovou grafiku, ale také fotografům, grafický designérům a projektantům. Při samotném výběru byste se měly zaměřit především na účel jeho použití.

Grafické tablety, které si můžete vybrat

K dnešnímu dni jsou první pozice ve výrobě grafických tablet obsazeny asijskými společnostmi. Někteří z nich již dlouho získali dobrou pověst v oblasti IT technologií, jiní se objevili poměrně nedávno, ale již udělali vážnou nabídku na vedení v segmentu trhu. Vedoucím postavením v této řadě je společnost Wacom, která vyrábí multifunkční grafické tablety, které aktivně používají profesionální designéři.

Jsem amatér, abych využil náladu.Nálada je zřídka, ale pokud ano.) V jedné z těchto farností jsem zachytil požár s pořízením grafické tablety . Moje první tableta byla jednoduchá Wacom, nepamatuji si ani název modelu, byla malá (pouze 10×15), kompaktní, docela pohodlná.

V loňském roce jsem začal ovládat další grafické editory a začal mi chybět malá tableta.

“No, na tom nezáleží!” Myslela jsem si a vyšplhala online a vybrala si pro mě větší model.A pak se vlasy na hlavě míchaly, jakmile jsem viděl ceny za tyto “víc” z Wacom . jsem chtěl Intuos 5 L, cena byla kolem 35 tisíc . Myslel jsem si, že si dopřát mesyatsok a položil na police, jak bych opravdu ráda dělat, protože takové peníze by byly příliš chladné (konečně ve mně začal mluvit zdravý rozum, lépe pozdě než nikdy).

Nepamatuji se, jak jsem šel s výrobcem XP-Pen, ale postavil se přesně jako hodný konkurenta Wacomu . že jejich tablety nejsou horší, ale zároveň jsou mnohem levnější . Co mě původně přitahovalo: tato společnost se specializuje pouze na grafické tablety.Věřím tomuto výrobci víc než těm, kteří vše nýtují, od zubních kartáčků až po vysoce přesné zařízení . Podle deklarovaných charakteristik nejsou tablety nižší než Wacom, ale nejsou jen řádově levnější, ale několikrát.Působivé.Všechno, ale tohle je jméno.)

Přiznávám to, že mě už dávno zaujalo . Nesmysl, samozřejmě, ale na duši nebylo nic správného.Ale, jak bylo řečeno ve známé zprávě “Podívejte se na svého člověka a na mě, na něj a na mě.“Podíval jsem se na ceny Wacomu a dokonce jsem se rozhodl objednat čínské XP-Pen.

Společnost XP-Pen , která působí na světovém trhu již 14 let nyní přináší i na náš český trh kvalitní grafické tablety a interaktivní monitory, určené především profesionálním grafikům, designerům, ilustrátorům a fotografům.

Svojí cenovou dostupností jsou také vhodné pro studenty nebo nadšené výtvarníky a umělce pracující v digitálním prostoru.XP-Pen oficiální stránky: https://www.xp-pen.com

Společnost XP-Pen není ve výrobě tabletů žádným nováčkem a na svém kontě už několik modelů má, značný rozdíl oproti dřívějším modelům je však v prezentaci a balení. Dřívější krabice z obyčejného papíru bez větší mechanické ochrany byly nahrazeny a nyní vám dorazí na stůl tablet úhledně zabalený v pevné krabici, jejíž obsah také nevypadá špatně.

XP-Pen OSU malej grafické tablety Star G640S - dokonalý parťák pro všechny fotografy

Pokročilý pasivní stylus bez baterie, pohodlnější; nevyžaduje nabíjení; aktivní plocha 6" x 3.75" , to vše vám dává pocit, že kreslíte opravdovým perem na skutečný papír.

Citlivost tlaku pera 8192 stupňů umožňuje vytvářet širokou škálu průhlednosti čar; vhodné pro praváky i leváky; Jednoduché přepínání mezi perem / gumou zlepšuje efektivitu kreslení.

6 přizpůsobitelných tlačítek (funkce: větší / menší tloušťka štětce, přiblížení / oddálení, zrušení, ruční nástroje, nástroje štětce, vymazání atd.), které lze použít také jako klávesové zkratky a také k otevření programů nebo webových stránek.

Cenově dostupný tablet, vhodný jak pro profesionály, tak studenty; snadná instalace a kompatibilita s většinou operačních systémů a softwaru, jako jsou Windows 10/8/7, Mac OS 10.10.x nebo novější; kompatibilní se všemi hlavními grafickými programy: Adobe Photoshop, Corel Painter, Z-brush, Comic Studio, Smooth Draw, Illustrator, Manga Studio atd.

Také široce používaný v podepisování dokumentů, podpora aplikací: Microsoft Word, Pen Commander, Auto Pen Signer atd. Šetří váš čas stylovým způsobem.

Základní popis

Aktivní plocha: 6" x 3.75" při zachování nižších rozměrů a hmotnosti tabletu

citlivost přítlaku: Celkem 8192 úrovní přítlaku

Rozhraní: Připojení dodávaným USB kabelem (1,5 m)

Počet úrovní přítlaku: 8.192 

Rozlišení snímací vrstvy: 5080 lpi

rychlost snímání: 266 pps

podporované OS: Windows 7/8/10 a novější, Mac OS 10.10 a novější 

Pero: Pero P05 s vylepšenou ergonomií a pogumovanou přední částí,tlaku citlivé, bezdrátové, bez baterie

 

Koupit Star G640S vánoční verze za cenu pod $54.99 v XP-Pen oficiální eshop : https://www.storexppen.com/goods/activity/id/66.html

grafické tablety XP-Pen Star G640S Komentáře

Výborně zpracovaný grafický tablet pro intuitivní a precizní zpracování fotografií a pro grafiku. Jako všechny kvalitní tablety s vícestupňovým snímáním přítlaku, umožňuje editovat fotografie a vytvářet grafiku způsobem, který nelze dosáhnout jiným způsobem. Rovněž způsob ovládání je velmi blízký přirozené grafické práci s perem. Slabinou se zdá být ovladač pro Windows 7/8/10, který bylo nutné stáhnout manuálně z webu XP-Pen,

Budu malovat a fotky najednou budou lepší. Hlavní přínos, který od tabletu čekám, je zrychlení práce při lokálních úpravách. A to hlavně díky lepší přesnosti při práci s perem tabletu, oproti práci s myší. Co se velikosti týče, z několika stran mi bylo řečeno, že na úpravy mi bude stačit i nejmenší velikost tabletu (nemám totiž příliš velký monitor, jen 21 palců).

Já upravuji stovky fotek a stačí mi XP-Pen Star G640S ... je dobré si jej půjčit a uvidíte. Dále více úrovní přítlaku a možnost výměny náhradního povrchu a spracování. Problém nastane, pokud budete kreslit větší věci, budete potřebovat větší, tedy dražší, protože jinak budete muset kresebnou plochu neustále posunovat sem tam... Jinak tablet se hodí na vše s grafikou ikdyž nevyužijete přítlak a náklon.

Za tyhle peníze nabízí lepší úrovně přítlaku , s největší pravděpodobností i lepší přesnost a více programovatelných tlačítek. XP-Pen Star G640S řada má 6 programovatelná tlačítka a to mi přijde víc než dost, vzhledem k tomu, že levou ruku budu mít při práci na klávesnici. Odkládat pero tabletu, abych použil tlačítka, mi přijde divné. Hodně štěstí!

XP-Pen DECO 02 grafické tablety

8192 Úrovní citlivosti na tlak: 4krát zvýšená citlivost na tlak, což zaručuje dokonalou přesnost, pokročilý a lepší výkon při kreslení

Velká pracovní plocha: 10″ × 5.63″, obrovská kreslicí plocha poskytuje dostatek prostoru pro práci. Dodává se s 6 nastavitelnými tlačítky a 1touch ring pro klávesové zkratky pro zlepšení efektivity práce. Vhodné pro leváky i pro praváky.

Nově navržené pero P06 : Šikovný úchop a s dlouhou výdrží. digitální Gumu, která u některých per bývá na opačném konci. 2 tlačítka pera mohou nastavit funkce, jak chcete. Kresba na ploše tabletu poskytuje pocit jako byste kreslili na papíře. Nově navržený stojan na pero umožňuje umístit pero vertikálně bez rizika pádu.

Kompatibilita s operačními systémy: Windows 7/8 / 8.1 / 10, Mac OS 10.10 nebo novější. Podpora grafického softwaru: PS, SAI, CorelPainter, Illustrator, SketchBook Pro, Manga Studio, Krita a další.

Základní popis

aktivní plocha: 10″ × 5.63″

citlivost přítlaku: 8192 úrovní

rozlišení: 5080 lpi

rychlost snímání: 266 pps

tlačítka: 6 expresních kláves 1 Touch Ring 

Pro leváky: Ano

Pero Typ: tlakově senzitivní, bezdrátové, bezbateriové

Kompatibilní OS: Windows 10/8 /7, Mac OS 10.10.x a novější

Certifikace: FCC, CE, CCC, ROHS

Koupit DECO 02 vánoční verze za cenu pod $94.99 v XP-Pen oficiální eshop : https://www.storexppen.com/goods/activity/id/67.html

grafické tablety XP-Pen DECO 02 Komentáře

Mám tablet XP-Pen DECO 02 i Wacom Bamboo (v práci XP-Pen, doma Wacom Bamboo), Když už jsem je měl oba doma tak jsem zkoušel jak DEC0 02 tak Bamboo a oba v photoshopu funguji stejně. Samozřejmě DECO 02 je v některých věcech lepší ale to je taky dar za cenu.

Velikost bambíka je taky si myslím postačující. V photoshopu hned po nainstalovani jede. A da se vše lehce nastavit. Přitlak - (stínování), přítlak - (zvětšování štětce atd) jako super fakt je tablet pro praci s fotkama lepší.

Pokud své fotky upravujete například jen v Lightroomu, pravděpodobně potenciál tabletu vůbec nevyužijete a možná se vrátíte k myši. XP-Pen DECO 02 mohu vřele doporučit všem fotografům a grafikům, kteří se často věnují jemné práci při úpravách (ruční výběry, masky, detailní retuše, airbrush, vykrývání, atd.). Tam je potenciál tabletu DECO 02 nezaměnitelný a při jeho použití si usnadníte nejen mnoho nervů, ale i času.

Používám XP-Pen DECO 02 a na retuš rozhodně doporučuji. Je to o tom zvyknout si. Doporučuji schovat myš a nějakou dobu používat pouze pero. Na práci s detaily je pero nenahraditelné, stejně tak k dokreslování či kreslení vektorové grafiky. Používání tabletu má smysl, pokud je na stole dostatek místa i na klávesnici. Práce s tabletem vyžaduje určité pohodlí a nedostatek místa to dost komplikuje. Tablet používám i ve střižně videa. Pokud máš bezdrátovou myš, lze to i kombinovat, ale zpočátku to nedoporučuji. Práce s tabletem je rozhodně krok vpřed, bez tabletu se ale taky dá žít. Uškodit to může akorát tak tvé peněžence.

XP-Pen Artist 12 lcd Grafické tablety s displejem monitorem 11.6"

XP-Pen Artist 12 je špičkovo vybavený farebný grafický tablet určený pre profesionálnu prácu s grafikou a fotografiami. Bol navrhnutý tak aby poskytol maximálne možný komfort práce aj pre tých najnáročnejších grafikov, dizajnérov, fotografov a umelcov. XP-Pen Artist 12 tak predstavuje profesionálnu grafickú platformu pre produkciu tých najlepších grafických výsledkov. Tablet je možné používať na pracovných grafických stanicach bežiacich na operačných systémoch Microsoft Windows vo verziách Windows 7 SP1 (32/64bit), Windows 8/8.1 (32/64bit) a Macintosh vo verziách Mac OS X 10.10.0 a vyššími. Grafických programů: Spolupracuje s hlavními grafickými programy včetně Adobe Photoshop, Illustrator CC, Corel Painter, Paint Tool Sai, GIMP, CLIP Studio, Krita a dalších.

XP-Pen Artist 12 je špičkový profesionálny grafický tablet vybavený 11,6“ IPS panelom technológie H-IPS LCD s HD rozlíšením (1920x1080Pix), ktorý umožňuje zobraziť až 16,7 miliona farieb (72% barevný gamutu NTSC ) s vysokým kontrastom až 700:1, svietivosťou 230cd/m2, širokými pozorovacími uhlami (178°) pri odozve iba 25ms. Samotná aktívna plocha displeja má pomer strán 16:9 a je veľká 256mm x 144mm. Tablet je možné ovládať pomocou persného dotykového pera P06 . Pre pripojenie k počítaču je tablet vybavený konektormi Mini DisplayPort, HDMI, USB-C. Samotný tablet má rozmery 364.11mm x 218.87mm x 11.5mm pri hmotnosti 1,2kg.

Aj keď je malý, Artist 12 ponúka prakticky všetky výhody zostávajúcich modelu XP-Pen Artist, ako napríklad 6 tlačidlá ExpressKeys pre úsporu času, ktoré sú plne konfigurovateľná, a Touch bar pre rýchly prístup ku klávesovým skratkám - všetky tieto funkcie sú ľahko dostupné ako pre pravákov, tak aj ľavákov.

Spolu s tabletom XP-Pen Artist 12HD dostanete v balení aj profesionálne dotykové pero P06 Pen s príslušenstvom (stojanček na pero, 8 náhradných hrotov a nástroj na výmenu hrotu). Pero skvelého ergonomického tvaru s pogumovaným gripom je tlakovo citlivé až na 8192 úrovní tlaku a jeho frekvencia snímania ja 266 pps. Pracuje s vysokou presnosťou (rozlíšenie až 5080lpi) v bezbatériovom režime na princípe patentovanej technológie elektromagnetickej rezonancie. Pero je vybavené dvomi bočnými prepínačmi.

Základní popis

Veliksot displaye (úhlopříčka): 11,6“ (256 mm x 144 mm)

Poměr stran: 16:9

Rozlišení: 1920 x 1080 – Full HD

Rozhraní: HDMI, USB (3-in-1 cable) pro připojení k PC

Přítlak: 8.192 úrovní

Pozorovací úhly (horizontální / vertikální): 178° / 178°

Počet barev: 16,7 milionu

Barevný gamut: 72% barevný gamutu NTSC

Rozlišení: 5080 linek na palec

Pero Typ: tlakově senzitivní, bezdrátové, bezbateriové

Úrovní rozpoznání náklonu: Ne

Koupit Artist 12 vánoční verze za cenu pod $284.99 v XP-Pen oficiální eshop : https://www.storexppen.com/goods/activity/id/68.html

Komentáře pro grafické tablety XP-Pen Artist 12 s obrazovkou

že jsem v práci zkoušel práci s Intuos Pro M a vadí mi koukat na monitor a do toho rukou kreslit na stole.. nejsem tak přesný jako kdybych měl kreslit přimo na obrazovku kde si můžu hrát přesně s pixlem po pixlíku. Chci to převážně na fotomanipulace, retuše a možná se i naučit kreslit. Kolega má v práci Cintiq 13HD a na tom je to velká paráda,Grafické tablety Cintiq 13HD s displejem se cenově bohužel pohybujou mnohem výš, kolem až 25 tisíc.

Tak jsem si trochu zjišťoval a narazil jsem na informace o Levné tabletech s displejem. Společnost XP-Pen, která působí především na poli grafických tabletů , přichází s novinkou v podobě malého grafického tabletu XP-Pen Artist 12, který nabízí skladné a užitečné řešení pro kreslení a tvorbu grafiky.

S tím XP-Pen Artist 12 grafické tablety s obrazovkou se mi pracuje v pohodě a intuitivně, kreslit rovnou v tabletu tak - není problém. Tlačítka se používaj v pohodě po hmatu, stejně jak u myši. Zvykl jsem si rychle a to jsem s tím předtím nikdy nedělal...

pokud chceš kreslit jakoby přímo na displej, tak pak krom profi řešení ala Wacom cintiq 13HD připadá do úvahy i tablet XP-Pen Artist 12 .

Verdikt

Vyplatí se tablet koupit? Pokud hledáte tablet s velkou pracovní plochou, která se blíží rozměru A4, pak nebudete mít z nabídky e-shopů příliš na výběr. Tablet s obdobnými parametry seženete o Wacomu ve velikosti M (224 × 148 mm), ovšem jeho cena je kolem 10 000, což je asi 4 více než cena tabletu XP-Pen DECO Série.

Aktuálně můžete tablet koupit v XP-Pen oficiální eshop , kde v brzké době začíná i tradiční slevová akce 12.07.2018 prodejní Vánoce festival. V případě, že byste se rozhodli tablet koupit, můžete nyní využít i speciální slevový kód a tablet dostanete . Více na: https://www.storexppen.com/coupon/index .

Comments
(0)
Comments-icon Post a Comment
No Comments Yet